Logo

Belka ueO projekcie


Zapraszamy lekarzy POZ z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego do współpracy w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Reumatoidalnego Zapalenia Stawów.

Program został opracowany z udziałem Ministerstwa Zdrowia i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej (program polityki zdrowotnej nr POWR.05.01.00-IP.05-00-003/17).

Ogłoszenie o rekrutacji

Załącznik nr 1 do ogłoszenia o rekrutacji - zasady rekrutacji POZ

Załącznik nr 2 do zasad rekrutacji POZ - Wzór umowy z POZ

Załącznik nr 1 do zasad rekrutacji POZ - deklaracja POZ udziału w projekcie

Regulamin Projektu

Ścieżka projektu obejmuje wizyty na poziomie placówek podstawowej opieki zdrowotnej oraz w ramach Ośrodka Wczesnej Diagnostyki, utworzonego w strukturze Szpitala Specjalistycznego Sp z o.o. w Kościerzynie.

2 wizyty u lekarza POZ:

  • wizyta 1 – wywiad, badanie układu ruchu z użyciem testu uciskowego, skierowanie na badania (OB, CRP, morfologia), wypełnienie niezbędnej dokumentacji kwalifikującej do projektu;
  • wizyta 2 – analiza i opis wyników badań, powtórne badanie układu ruchu; w przypadku podejrzenia RZS, lekarz POZ wystawia skierowanie do reumatologa do OWD;

2 wizyty w Ośrodku Wczesnej Diagnostyki w Kościerzynie:

  • wizyta 1 weryfikująca diagnozę (w przeciągu 1-2 tygodni od momentu wystawienia skierowania przez lekarza POZ) – reumatolog, na podstawie wywiadu, badania fizykalnego, analizy dostarczonych badań, kwalifikuje pacjenta do dalszej diagnostyki w OWD.
  • wizyta 2 potwierdzająca diagnozę (w terminie do 14 dni od wizyty 1) – ocena wyników badań, ponowne badanie fizykalne; przeprowadzenie wszystkich niezbędnych procedur diagnostycznych; pacjent z rozpoznanym RZS lub inną zapalną chorobą reumatyczną otrzymuje informację nt. zaleconego leczenia  w przypadku wykluczenia ww. chorób, pacjent „wraca pod opiekę” lekarza POZ z informacjami nt. dalszego postępowania terapeutycznego.

Na każdym etapie wypełniana jest dokumentacja projektowa.

 

 

Kontakt


Adres email: reumatologia@szpital.koscierzyna.pl

Sekretariat Oddziału Reumatologii tel. 887780416

Koordynator Merytoryczny dr n.med. Iwona Aponowicz tel. 605 768 118

Redaktor Platofrmy Edukacyjnej Sławomira Piechowska tel. 697 791 991

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.